
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Operating Supply Current | 230 µA |
| Accuracy | 0.4 % |
| Output Voltage | 600 mV to 5.5 V |
| Output Current | 2 mA |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Outputs | 2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
